freenovation blog

Dlaczego warto przeprowadzić szkolenia z Freenovation?

Nie ulega wątpliwości, że mimo trudnej i niewiadomej sytuacji firmom nadal zależy na rozwoju oraz podnoszeniu umiejętności i kompetencji swoich pracowników. 


Pandemia sprawiła, że branża szkoleniowa musiała przenieść całą swoją działalność, a przede wszystkim tą stacjonarną, do internetu. Jak podaje serwis Rzeczpospolita, przed wybuchem pandemii koronawirusa, nauka online stanowiła jedynie margines rynku edukacyjnego w Polsce. Teraz jednak, podczas trwania pandemii, oferta szkoleń online drastycznie się zwiększyła. Nie ulega wątpliwości, że mimo trudnej i niewiadomej sytuacji firmom nadal zależy na rozwoju oraz podnoszeniu umiejętności i kompetencji swoich pracowników. 

Jakie jest największe wyzwanie, które stoi przed organizatorem albo prowadzącym szkolenie? Oprócz dostarczenia właściwej treści merytorycznej, prawdopodobnie jest nim zapewnienie odpowiedniej interakcji i kontaktu między trenerem a uczestnikami szkolenia. We Freenovation naszymi trenerami są eksperci w swoich dziedzinach, którzy na co dzień są praktykami w czołowych firmach z branży. Co więcej, ich obecną codziennością jest zarządzanie zespołami zdalnie oraz praca w takich zespołach, dzięki czemu doskonale wiedzą, jakie metody stosować, aby integracja i kontakt były na wysokim poziomie. Do naszego zespołu trenerów zaprosiliśmy osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu małych, średnich i dużych zespołów, odpowiedzialne za strategie rozwoju firm w kierunku innowacji i zwiększania efektywności, a także naukowców. Zespół Freenovation stanowią specjaliści m.in. z Aptiv, Sabre, Siili Solutions Poland, Lunar Logic, SmartRecruiters, czy Brainly.

Przejście na szkolenia zdalne było wyzwaniem dla wielu firm szkoleniowych, które nie udzielały ich w takiej formie do tej pory. To przejście to nie tylko, wspomniana wcześniej, nauka nawiązywania pożądanej interakcji pośredniej z uczestnikami, to również konieczność posiadania kompetencji obsługiwania platform komunikacyjnych na wysokim poziomie. W ramach Freenovation szkolenia zdalne prowadziliśmy już przed pandemią, a lata praktyki pozwoliły nam na zdobycie szerokiego doświadczenia w tej dziedzinie. Do przeprowadzania szkoleń wykorzystujemy takie narzędzia, jak: Zoom, Miro, Mural czy Google Meet. Oczywiście, jeżeli tylko pozwalają na to obowiązujące ograniczenia, nadal prowadzimy szkolenia także w formie stacjonarnej.

Tworząc ofertę szkoleń we Freenovation zwróciliśmy szczególną uwagę na kompleksowość. Co więc można w niej znaleźć? Po pierwsze, szkolenia dotyczące przywództwa, które mówią, jak przezwyciężać wewnętrzne sprzeczności między strukturą i autonomią, jak nasza praca wpływa na naszą firmę, innych ludzi i otaczający nas świat oraz jakie są podstawowe role liderów w budowaniu spójności, zaangażowania i odporności zespołów, również tych zdalnych. Po drugie, szkolenia poświęcone zarządzaniu zespołem. Ich uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia wspierające efektywną współpracę z pracownikami, dowiedzą się, jak budować i utrzymać wartościową relację, a także, jak udzielać konstruktywnego feedbacku i zachować zdrowe, partnerskie relacje. W trzecim module znajdują się szkolenia, które skupiają się na rozwoju organizacji. W ich trakcie uczestnicy poznają narzędzia menedżerskie wspierające budowanie kultury w zespołach pracujących zdalnie, istotność bezpieczeństwa psychologicznego oraz dowiedzą się, jak tworzyć inspirującą i kreatywną przestrzeń dla pracy we wszystkich modelach: stacjonarnym, zdalnym oraz hybrydowym. W naszej ofercie znajdują się również webinary, czyli prelekcje inspiracyjne przedstawiające zagadnienie w niestandardowy sposób. Elementem każdego webinaru jest również sesja Q&A. 

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem szkoleń razem z Freenovation zapraszamy do kontaktu indywidualnego: info@freenovation.org Z chęcią przygotujemy ofertę specjalnie pod Wasze oczekiwania i potrzeby. Szkolenia stacjonarne i zdalne przeprowadzamy również w języku angielskim. 

Pełna oferta szkoleń wraz z opisami i szczegółami jest dostępna na stronie dedykowanej: SZKOLENIA

Autor tekstu: Julia Stróżecka, Project Coordinator in Freenovation

wiedza