Szkolenia i warsztaty dla firm
Szukasz szkolenia skrojonego na potrzeby swojego zespołu lub organizacji? Wybierz jedno ze szkoleń zamkniętych lub pozwól nam przygotować ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań. Wszystkie szkolenia prowadzimy po polsku i po angielsku.

Przywództwo
Szkolenia dla liderów, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności przywódcze i dowiesz się, jak poradzić sobie w niepewnych, trudnych sytuacjach.
1. Między strukturą a autonomią: przywództwo w zespołach innowacyjnych
Prowadzący: Piotr Prokopowicz | Forma: stacjonarnie/online I Czas trwania: 3h

Aby skutecznie przewodzić zespołom innowacyjnym, wystarczy umożliwić im dwie rzeczy: bezustannie badać to, co możliwe oraz skutecznie robić to, co konieczne.

Ta prosta zasada budowania zespołów innowacyjnych przekłada się na szereg wyzwań, których przezwyciężenie pozwala na zbudowanie zespołów, które skutecznie zachowują równowagę między strukturą a autonomią.

Uczestnicy szkolenia:
- zrozumieją podstawowe paradoksy zawarte w roli lidera zespołów innowacyjnych,
- nauczą się przezwyciężać wewnętrzne sprzeczności między strukturą i autonomią,
- poznają studia przypadków skutecznego przywództwa w zespołach innowacyjnych.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów
2. Sens i znaczenie pracy - rola i zadanie lidera w tym procesie
Prowadzący: Michał Nowak | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

Znacząca praca nie polega na zaprowadzaniu pokoju na świecie. Nie chodzi też o wynagrodzenie, obiady z wyżywieniem i owocowe piątki. Chodzi o zrozumienie, jak nasza praca wpływa na naszą firmę, innych ludzi i otaczający nas świat. Niestety ten most jest trudny do zbudowania i często bardzo delikatny.

Powiązanie naszej pracy z szerszym kontekstem w dużej korporacji nie zawsze jest oczywiste, a zdarzają się wydarzenia, często poza naszą kontrolą, które mogą z niszczyć już ustalone znaczeni, a ze względu na dostęp do informacji i możliwość tworzenia pętli informacji zwrotnych, menedżerowie mają moc budowania lub niszczenia poczucia sensu i odgrywania kluczowej roli we wprowadzaniu znaczenia w miejscu pracy.

Uczestnicy szkolenia:
- poznają kluczowe składniki znaczącej pracy.
- nauczą się, jak połączyć większe poziomy planowania z codziennymi zadaniami.
- użyją pętli sprzężenia zwrotnego, aby wprowadzić znaczeni a do otoczenia.
- nauczą się radzić sobie z niepowodzeniami i zdarzeniami zewnętrznymi, które mogą zaszkodzić poczuciu sensu.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów, pracowników zespołów innowacji, pracowników zespołów R&D, pracowników zespołów kreatywnych, HRBP & Managerów HR
3. Przywództwo w zespołach zdalnych: od charyzmy do współpracy
Prowadzący: Piotr Prokopowicz | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

Przywództwo jest dla ludzi uniwersalne. Oznacza to, że we wszystkich grupach ludz i istnieją jednostki, które mobilizują innych do wspólnego osiągania wielkich rzeczy, wywierając swój wpływ poprzez przykład, inspirację i indywidualne podejście do członków grupy. Ale czy można przewodzić innym nie widząc ich twarzą w twarz? Jak zdalnie b udować autorytet i charyzmę? I wreszcie, jakie pomysły, narzędzia i najlepsze praktyki to umożliwiają?

Oparte na ostatnich badaniach przywództwa, studiach przypadków i wywiadach z czołowymi liderami branży, szkolenie to dostarcza przydatnych informacji dla liderów, którzy chcą zmotywować swoje zespoły do współpracy i osiągnięcia niemożliwego.

Uczestnicy szkolenia:
- zrozumieją podstawową rolę liderów w budowaniu spójności, zaangażowania i odporności (zdalnych) zespołów,
- nauczą się narzędzi i praktyk rozwi jania charyzmy, budowania zaufania i wspierania
bezpieczeństwa psychicznego w zespołach zdalnych,
- opracują praktyczne działania przywódcze do natychmiastowego wdrożenia w swoich zdalnych zespołach.

Szkolenia dla: team leaderów, managerów.
4. Rozwój talentów - perspektywa liderska i zespołowa
Prowadzący: Magda Kopyściańska | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

Kultura organizacyjna to siła, która może wspierać lub ograniczać zaangażowanie i potencjał pracowników. Odpowiednie wykorzystanie praktyk talent managementowych pozwala wspierać zachowanie pożądanej kultury lub doprowadzić do zmian koniecznych, by popchnąć firmę w obranym kierunku. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wykorzystać atrybuty poszczególnych kultur organizacyjnych oraz różnorodne praktyki i narzędzia zarządzania kompetencjami dla ukierunkowania rozwoju pracowników. Wydaje się to być szczególnie istotne teraz, gdy pandemia zmusza organizacje do weryfikacji ustalonych sposobów działania i pociąga za sobą zmiany odciskające się na kulturze firmy.

Cel: Zapoznanie się z metodami oraz narzędziami wspierającymi identyfikację osób o wysokim potencjale oraz tworzenie ścieżek rozwoju talentów dostosowanych do kultury organizacyjnej.

Uczestnicy szkolenia:
- zapoznają się z modelem określania kultury organizacji – model wartości konkurujących (Cameron-Quinn),
- zrozumieją wpływu kultury organizacyjnej na promowanie postaw i wartości w organizacji.
- zapoznają się z metodami identyfikowania i wspierania w rozwoju "talentów" organizacyjnych,
- zapoznają się z praktyką definiowania kluczowych wartości organizacji („key attitudes") oraz podejściem „hiring for attitudes" umożliwiającym identyfikację dopasowania kulturowego już na etapie rekrutacji,
- poznają podejścia oraz narzędzia do tworzenia programów rozwojowych i talent managementowych w organizacjach opartych na wiedzy i bezpośrednim feedbacku, m.in. 9 box talent pool, tour of duty, indywidualne ścieżki karier w oparciu o 1-1,
- zapoznają się z realnymi praktykami talent managementowymi wdrożonymi w organizacjach IT.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów, HRBP & Managerów HR, osób odpowiedzialnych w organizacji z kwestię People & Culture.

5. Efektywna komunikacja w przywództwie
Prowadzący: Andrzej Domagała | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

Komunikacja jest często traktowana jako oczywisty – jeśli nie trywialny – aspekt życia organizacji. Nie można ze sobą nie rozmawiać, prawda? Niestety, trudno jest znaleźć zespół lub organizację, która nie chciałaby poprawić swojej komunikacji. To samo dotyczy przywództwa.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają dobre praktyki w komunikacji liderów, zarówno w pracy stacjonarnej, jak i w zdalnej. Praktyki te są oparte na najnowszych badaniach i podejściach do komunikacji w przywództwie, ale nie ograniczają się tylko do nich (np. "Progress principle" – Amabile.T., Kramer.S., "Thinking Remote" – Orti P., "Questions are the answer" – Gregersen H., "Leadership challenges" – Posner J., Kouzes B.).

Uczestnicy szkolenia:
- dowiedzą się, jak się komunikować, aby budować zaufanie w swoich zespołach,
- nauczą się, jak zwiększyć indywidualny wpływ lidera na swoje zespoły,
- będą mieli możliwość zastosowania technik i metod, które przełożą się na wzrost wydajności jednostek i zespołów.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów.

Tworzenie i wdrażanie innowacji
Szkolenia, które pokażą Ci kreatywne i skuteczne techniki tworzenia innowacyjnych projektów oraz sposoby na ich szybkie i efektywne wprowadzenie.
1. Prototypowanie - czyli jak efektywnie budować i testować prototypy
Prowadzący: Łukasz Cieśla | Forma: stacjonarnie/online I Czas trwania: 4h

Aby skutecznie wdrażać nowe koncepcje - te z myślą o kliencie zewnętrznym, ale także te z myślą o pracownikach - potrzeba zestawu narzędziowego tzw. toolboxa innowatora.
Szybkie prototypowanie, szybkie testowanie to sposób na wygrywanie w wysoce konkurencyjnym środowisku biznesowym.

Ten warsztat obejmuje dedykowaną metodologię w skład której wchodzą interaktywne materiały i szeroki zestaw kart w obszarze (a) taktyk budowy MVP, (b) taktyk testowania MVP oraz (c.) narzędzi wspomagających wskazane aktywności. Karty, "toolbox" oferowany w ramach warsztatu to mięśnie operacyjne dla posiadanych już przez Ciebie kompetencji z obszaru Lean Startup, czy Lean Management. To pokazanie krok-po-kroku jak sprawnie, szybko, pragmatycznie rozwijać projekty innowacyjne. Wreszcie, to pokazanie jak z wyzwaniami dynamicznego rozwoju biznesów innowacyjnych poradzili sobie inni. Po co? Po to aby ten obecnie realizowany, albo następny projekt był realizowany w 100% w modelu Lean!

Uczestnicy szkolenia:
- zrozumieją techniki budowania prototypów dla nowych produktów i koncepcji biznesowych,
- nauczą się prowadzić testy pomysłów w sposób szybki, kreatywny i tani,
- poznają podejście, które sprawia, że coś, co wcześniej było możliwe do zrobienia w kilka miesięcy, robione jest w kilka dni!

Szkolenie dla: team leaderów, managerów, pracowników projektowych, pracowników R&D i działów kreatywnych
2. Business Case for Innovation - czyli jak tworzyć business case dla produktów innowacyjnych
Prowadzący: Łukasz Cieśla | Forma: stacjonarnie/online I Czas trwania: 4h

Business Case for Innovation to z dokument ZWINNY I ELASTYCZNY, który pozwala opisywać rzeczywistość dla wdrażania produktów innowacyjnych.

Cały proces definiowania Business Case for Innovation jest:
- wizualny - tzn. oparty na dedykowanym zbiorze canvasów, obejmujących szerokie spektrum obszarów istotnych z punktu widzenia podjęcia decyzji o współpracy ze startupem,
- szybki - opracowanie Business Case for Innovation jest możliwe w kilka godzin,
- dynamiczny - ze względu na charakter, tj. bazowanie na materiałach interaktywnych i wizualnych, możliwe jest implementowanie szybkich zmian i usprawnień,
- inkluzywny - umożliwia także właściwą synchronizację zespołu projektowego, po to aby zespół podobnie rozumiał poszczególne obszary konfiguracji biznesu, co w konsekwencji doprowadzi do większej precyzji w działaniach.

Uczestnicy szkolenia:
- zrozumieją wartość definiowania "business case'a" z wykorzystaniem unikatowej metodologii,
- nauczą się opracowywać kompletne opisy projektów oraz koncepcji wdrożenia w zgodzie z technikami Lean, wykorzystywanymi przez najbardziej dynamiczne zespoły produktowe,
- poznają podejście, które jest stosowane przez startupy o wyjątkowej kultury innowacji oraz organizacje wyznaczające trendy w rozwoju innowacji.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów, pracowników projektowych, pracowników R&D i kreatywnych
3. Facylitacja i prowadzenie efektywnych spotkań kreatywnych
Prowadzący: Seweryn Rudnicki | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

Kreatywność jest jak inteligencja albo bicepsy - zawsze dobrze byłoby jej mieć nieco więcej. Dla liderów coraz ważniejsze jest dziś zarządzanie kreatywnością zespołów, które dotyczy już nie tylko tradycyjnych branż kreatywnych (jak reklama czy dizajn), ale coraz częściej także engineeringu czy usług. Jak jednak sprawić, żeby zespoły - niekoniecznie przyzwyczajone do takich zadań - wymyślały dużo dobrych, świeżych i nadających się do wdrożenia pomysłów? Jak je zainspirować i zmotywować? Jak pomóc wybrać i wdrożyć najlepsze pomysły?
Na szczęście, jest na ten temat sporo sprawdzonej wiedzy, konkretnych narzędzi i dobrych praktyk, które przydadzą Ci się, jeśli chcesz świadomie wzmacniać i wykorzystywać pomysłowość swojego zespołu.

Na tym warsztacie:
- dowiesz się jak przygotować i poprowadzić spotkanie kreatywne,
- dowiesz się, co jest najważniejsze w procesie kreatywnym,
- dostaniesz konkretną technikę pracy i wskazówki, jak ją wdrożyć,
- będzie też sok i może nawet… wino – tak, wino (i sam/a zobaczysz, dlaczego).

Szkolenie dla: team leaderów, managerów.


Zarządzanie zespołem
Dowiedz się co zrobić, aby Twój zespół stał się labem innowacji, a pracownicy byli zmotywowani i zaangażowani.
1. Zarządzanie zespołami zdalnymi: struktura, narzędzia i systemy
Prowadzący: Marcin Zabrzański | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

Praca zdalna zawsze miała zagorzałych zwolenników i przeciwników w biznesie, począwszy od
menedżerów w całkowicie zdalnych firmach, takich jak GitLab czy Zapier, po mocno wierzących w „magię biura" w Yahoo czy Spotify. Jednak pandemia COVID 19 zmieniła krajobraz zarządzania i zmusiła tysiące menedżerów do dostosowania swoich nawyków, systemów i struktur do nowego, wirtualnego świata. Czy można zwiększyć wydajność Twoich zespołów podczas pracy zdalnej?

Uczestnicy szkolenia:
- poznają najlepsze praktyki budowania i zarządzania efektywnymi strukturami komunikacji i
współpracy w swoich zdalnych zespołach,
- zrozumieją w jaki sposób ostatnie wyzwania i osiągnięcia (zmęczenie zoomem, zarządzanie
energią, komunikacja asynchroniczna i nisko kontekstowa) wpływają na sposób, w jaki zmieniają się zasady zarządzania,
- nauczą się dostosowywać zasady zarządzania wydajnością do zdalnych zespołów.
Szkolenie przeznaczone jest dla menedżerów i liderów na wszystkich poziomach organizacyjnych.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów
2. Jak lepiej rozumieć siebie i zespół i dzięki temu utrzymać wewnętrzną motywację na wysokim poziomie
Prowadzący: Monika Gorzelak | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

Marzeniem każdego lidera jest sprawnie funkcjonujący zespół złożony z ludzi, którym się chce chcieć. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie (najpierw siebie, a później innych ;)) co tak naprawdę powoduje, że wstajesz rano i masz energię do działania.

Podczas warsztatów dowiemy się i przećwiczymy:

- teorie motywacji, czym się różni motywacja wewnętrzna od zewnętrznej,
- jakie są rodzaje motywatorów i jak z nimi pracować,
- jak budować i utrzymać wartościową relację lider - pracownik, również w realiach pracy zdalnej,
- jak praca zdalna wpływa na motywację, jakich narzędzi używać, żeby ją wspierać.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów.
3. Budowanie zaangażowania pracowników - praktyczny zestaw tips & tricks
Prowadzące: Monika Gorzelak | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

Zaangażowany i zmotywowany zespół to marzenie każdego managera, niestety wielu z nich boryka się z tym tematem i mimo ciężkiej pracy nie uzyskuje satysfakcjonujących efektów. Lata doświadczeń we współpracy z managerami, liderami oraz byciu managerem pozwoliły nam stworzyć zestaw efektywnych narzędzi, pozwalających lepiej zrozumieć środowisko pracy, pracowników, ich potrzeby oraz zachodzące pomiędzy nimi reakcje. Korzystanie z nich daje wyższe prawdopodobieństwo dobrej współpracy i osiągania zamierzonych celów.

Uczestnicy tego szkolenia:

- zostaną wyposażeni w narzędzia* wspierające efektywną współpracę z pracownikami;
- dowiedzą się, jak dzięki tym narzędziom definiować zasady i zarządzać oczekiwaniami;
- zrozumieją jak budować zaangażowanie poprzez zrozumienie motywacji wewnętrznej oraz wartościowej komunikacji opartej na feedbacku i pozytywnym wzmacnianiu.

Szkolenie dla: team leaderów, managerów, HRBP & Managerów HR

*Dobór narzędzi uzależniony jest od wypracowanego modelu kulturowego oraz informacji z jakich rozwiązań dotychczas korzystano w organizacji.
    4. Continuous Feedback - informacja zwrotna jako nawyk
    Prowadzący: Michał Nowak | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

    Feedback to jedno z najważniejszych narzędzi jakimi dysponuje nowoczesny lider. Odpowiednio użyty, pozwala skutecznie kształtować pożądane zachowania i budować silne, oparte na zaufaniu, relacje.

    Niestety, jest to narzędzie często zaniedbywane. Wielu pracowników otrzymuje feedback który jest nieprecyzyjny, niekompletny lub spóźniony. Taka informacja zwrotna zamiast rozwijać, jest często powodem frustracji i konfliktów.

    W ramach szkolenia poznamy i przećwiczymy najważniejsze zasady udzielania feedbacku:
    - jak w bezpieczny i precyzyjny sposób mówić o zachowaniu pracowników,
    - jak udzielać pozytywnego feedbacku, aby nie był sztuczny i wzmacniał dobre zachowania,
    - jak udzielać konstruktywnego feedbacku i zachować zdrowe, partnerskie relacje,
    - jak budować nawyki związane z przekazywaniem informacji zwrotnej.


    Szkolenie dla: team leaderów, managerów
    5. Praktyczna komunikacja w zarządzaniu zmianą: część I, podstawy
    Prowadzący: Andrzej Domagała | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

    Najbardziej racjonalnym podejściem do zmiany jest uznanie, że jest ona niezbędna, aby przetrwać. Bardziej emocjonalne podejście jest bliższe popularnemu powiedzeniu – „jedyną osobą, która lubi zmianę, jest dziecko z mokrą pieluszką". W ten sposób zarządzanie zmianą jawi się jako zadanie wymagające różnorodnych umiejętności, specjalistycznej wiedzy oraz właściwego sposobu myślenia i nastawienia.

    Uczestnicy szkolenia:
    - zanurzą się w świat zmian, ucząc się, jak skutecznie sobie z nimi radzić, zwłaszcza gdy nie jest się ich autorem czy inicjatorem,
    - zapoznają się z typowymi reakcjami na zmiany,
    - przećwiczą przydatne umiejętności oraz konkretne narzędzia do radzenia sobie ze zmianami,
    - dowiedzą się, jakie inicjatywy są najbardziej przydatne na każdym etapie całego procesu (od pierwszych sygnałów zmiany do fazy końcowej) w celu wykorzystania pełnego potencjału pracowników i innych zasobów, aby zapewnić optymalne rezultaty zmiany.

    Szkolenie dla:
    team leaderów, managerów.
    6. Praktyczna komunikacja w zarządzaniu zmianą, część II: zmiana i jednostki
    Prowadzący: Andrzej Domagała | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

    Staraj się najpierw zrozumieć, a potem być zrozumianym (Stephen Covey).

    Ta druga część dwuczęściowego szkolenia dedykowana jest managerom, którzy zamierzają wzmocnić swoje umiejętności komunikacyjne przydatne w całym procesie zmiany. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość zaplanowania i przećwiczenia wybranych przez siebie metod, praktyk i preferowanych narzędzi.

    Uczestnicy szkolenia:
    - dowiedzą się, jak dokładniej dostosować swoje wzorce komunikacji, treści i style do interesariuszy i osób podporządkowanych,
    - wzmocnią wiarę w zróżnicowaną komunikację związaną ze zmianą, dzięki czemu będzie bardziej naturalna (wykorzystując swoje osobiste mocne strony) i aktywizująca potencjał ludzi (umiejętności, wiedzę, postawy).

    Szkolenie dla:
    team leaderów, managerów.


    Rozwój organizacji
    Dowiedz się, jak budować organizację gotową na przyszłość oraz jak budować przewagę konkurencyjną opartą na kulturze innowacji.
    1. Siła kultury w zespołach innowacyjnych
    Prowadzący: Piotr Prokopowicz | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

    Jeszcze kilka miesięcy przed pandemią wielu gigantów technologicznych podkreślało, że obecność w biurze jest niezbędna dla budowania efektywnej kultury współpracy. Argumentowały, że nie da się pielęgnować silnych norm i wartości firmy bez częstych, powtarzalnych i bezpośrednich interakcji między pracownikami. Czy to możliwe, że firmy te miały rację? Czy da się budować kulturę organizacji zdalnie? Jakiego rodzaju działania mogą podjąć liderzy, żeby wzmocnić kulturę zespołu pracującego wirtualnie?

    Kultura to system operacyjny, w oparciu o który działa zespół. To niewidzialna sieć norm, przekonań i wartości, która decyduje o tym jak pracują, komunikują się i jak innowacyjni są pracownicy. W trakcie tego power speecha uczestnicy akademii będą mieli okazję poznać najnowsze badania z zakresu diagnozy, badania i rozwoju kultur organizacyjnych i zespołowych oraz nauczyć się w jaki sposób wdrażać je w życie.

    Uczestnicząc w prelekcji:
    - nauczysz się rozróżniać kulturę i klimat zespołu oraz zrozumiesz jak wpływają one na zaangażowanie, satysfakcję i innowacyjność pracowników;
    - poznasz praktyczne narzędzia diagnozy i rozwoju pozytywnych kultur zespołu;
    - poznasz narzędzia menedżerskie wspierające budowanie kultury w zespołach pracujących zdalnie,
    - stworzysz listę działań nakierowanych na wzmocnienie kultury swojego zespołu i organizacji.
    - docenisz siłę kultury w budowaniu zespołów innowacyjnych.

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów, HRBP & Managerów HR, osób odpowiedzialnych w organizacji za kwestię People & Culture.
    2. Bezpieczeństwo psychologiczne
    Prowadzący: Paweł Brodziński | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 2h

    Na zaufanie w czasie kryzysu lider i organizacja pracują przed kryzysem. Pośród wielu rad dotyczących przywództwa w czasach pandemii zapominamy, że fundamenty naszych organizacji są dokładnie takie jak były przed kryzysem. Bezpieczeństwo psychologiczne jest jednym z aspektów kultury, którego rola w okresie nieprzewidywalności i szybkich zmian naturalnie rośnie. Z kolei ograniczony kontakt bezpośredni powoduje, że trudniej jest pracować nad jego wzmacnianiem. Jeśli dodamy do tego, że nie ma ani prostej, ani szybkiej ścieżki aby bezpieczeństwo psychologiczne zbudować, to musimy zacząć od pytania: czy w szczególnej sytuacji, w której jesteśmy, warto podjąć taką inwestycję?

    Podczas tego szkolenia:
    - dowiesz się czym jest bezpieczeństwo psychologiczne i dlaczego jest ważne
    - zmierzysz się z sytuacjami, w których bezpieczeństwo psychologiczne jest istotne
    - usłyszysz o trudnościach i porażkach związanych z wprowadzaniem bezpieczeństwa psychologicznego
    - nie dowiesz się jaka jest prosta recepta na uczynienie bezpieczeństwa psychologicznego częścią kultury (bo takiej nie ma)
    - (prawie) nie usłyszysz o pandemii, bo bezpieczeństwo psychologiczne jest ważne w każdej sytuacji

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów, dla pracowników zespołów innowacji, R&D, kreatywnych oraz dla HRBP & Managerów HR i osób odpowiedzialnych w organizacji za kwestię People & Culture.
    3. Samoorganizacja: kluczowa cecha efektywnego zespołu i progresywnej organizacji
    Prowadzący: Paweł Brodziński | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

    Samoorganizacja jako praktyka stosowana na poziomie zespołu zyskuje na popularności. Jednocześnie zwykle dzieje się to bez
    głębszego zrozumienia jak i dlaczego samoorganizacja działa. Efektem jest często zastąpienie jednej
    (formalnej) hierarchii inną (nieformalną) a rzeczywisty zakres zmian jest mocno ograniczony.
    Podczas tego modułu skupimy się na tym jakie czynniki są konieczne, aby samoorganizacja miała silny
    pozytywny wpływ na zespół oraz dlaczego może być ona czynnikiem transformującym organizacje.

    Efekty szkolenia:
    - zrozumiesz wzajemne zależności między samoorganizacją a autonomią, transparentnością, odpowiedzialnością, zaangażowaniem, itp.
    - zdobędziesz umiejętność skalowania zakresu samoorganizacji zarówno wewnątrz zespołu jak i w szerszym kontekście (cała firma)
    - zrozumiesz rolę lidera i managera w samoorganizującym się zespole lub firmie

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów.
    4. Wartości organizacji a wartości zespołu
    Prowadzący: Maciek Chart-Olasiński | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 3h

    Innowacyjne firmy dawno odkryły, że ich sukces zależy nie tylko od pomysłu, technologii czy strategii, ale także od kultury organizacyjnej i wartości. Ale czy jest to sfera, którą można tylko rozwijać na poziomie całej organizacji?

    Podczas spotkania porozmawiamy w jaki sposób liderzy zespołów mogą wykorzystać wartości organizacji, wzmacniać je i odkrywać nowe.

    Podczas tego szkolenia:
    - dowiesz się jak odkryć indywidualne wartości zespołu w kontekście wartości organizacji'
    - poznasz sposoby praktycznego wykorzystania wartości organizacji w rozwoju zespołu,
    - poznasz historię powstania Culture Booka Estimote i jak wpływał na pracę zespołów

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów.
    5. Imersive Management & Social World-building
    Prowadzący: Krzysztof M. Maj | Forma: online | Czas trwania: 4h

    Słyszeliście o grywalizacji w zarządzaniu zespołem? Ja też i o jeden raz za dużo. Ostatnie, czego potrzebujemy w naszych stresujących czasach, to zarządzanie oparte na najbardziej podstawowych, uzależniających i kompetytywnych mechanikach gamingowych – które sprawiają, że członkowie naszego zespołu częściej konkurują ze sobą niż współdziałają.

    Dziś gry tymczasem to już nie numbers game, ani random numbers generator – to światy, które chcemy zamieszkać i które angażują nas do tego stopnia, że chcemy w nich… pracować (playbour). Skoro zatem gracze są skłonni modyfikować za darmo gry albo projektować autorskie rozszerzenia fabularne czy remastery, zwiększając kapitalizację spółek gamingowych i żywotność ich produktów, coś musi sprawiać, że tak chętnie i bezinteresownie się angażują. I o tym czymś jest właśnie to
    szkolenie.

    Podczas szkolenia Imersive Management & Social World-building:
    – przećwiczymy, jak tworzyć imersyjne miejsce pracy: to znaczy takie, w którym raczej chcemy przebywać niż takie, do którego chcemy codziennie przybywać, by następnie wybywać do domu;
    – nauczymy się, jak tworzyć inspirującą kreatywną przestrzeń (czyli świat!) dla pracy we wszystkich modelach: stacjonarnym, zdalnym oraz hybrydowym;
    – poznamy innowacyjne narzędzia do tworzenia kreatywnej przestrzeni, łączącej to, co kochamy w popkulturze z tym, co inspiruje nas do twórczej pracy;
    – przekonamy się, dlaczego angielskie entertain to zarówno 'bawić się', jak i 'zajmować się czymś' – i jakie z tego wnioski należy wyciągnąć dla organizacji pracy zdalnej.

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów, pracowników R&D i kreatywnych, członków kadry kierowniczej i pracowników HR oraz marketingu.
    6. Skuteczna delegacja zadań: poza micromanagement
    Prowadzący: Dariusz Dajszczyk | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: 4h

    Tak, jesteś doświadczonym managerem, ale może nadal boisz się delegowania zadań? A może chcesz mieć ścisłą kontrolę nad swoimi projektami? Być może uważasz, że wyjaśnianie czegokolwiek komukolwiek zajmie wieki?
    Delegowanie to kluczowa umiejętność zarządzania. Dla niektórych jest ona również bardzo trudna w praktyce.

    Uczestnicy szkolenia:
    - zrozumieją, dlaczego delegowanie jest ważne,
    - poznają „do's & don'ts" delegowania zadań,
    - nauczą się wiązać kontekst i cele organizacji z delegowaniem zadań,
    - poćwiczą tworzenie jasnych przekazów i kanałów komunikacji.

    Szkolenie dla: team leaderów, managerów.


    Prelekcje inspiracyjne / webinary
    To krótkie formy mające na celu przedstawić dane zagadnienie w niekonwencjonalny sposób. Każdą prelekcję dopełnia sesja Q&A.
    1. Przywództwo w czasach niepewności: 4 lekcje zwinnego zarządzania w Zombie Apokalipsie
    Prowadzący: Piotr Prokopowicz | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji

    Pandemia COVID-19 przeniosła nas nagle do rzeczywistości znanej wcześniej jedynie z filmów post-apokaliptycznych. Pokazała nam również siłę liderów, którzy potrafią zwinnie reagować na zmiany. Co łączy zachowanie Adama Silvera, Winstona Churchilla i Satyi Nadelli w sytuacjach kryzysowych? Czy w czasach niepewności, strachu i dezinformacji można być liderem dającym nadzieję? Czego o przywództwie w czasach kryzysu możemy nauczyć się od starożytnych Rzymian i współczesnych szefów międzynarodowych korporacji? I w końcu – jakiego rodzaju lekcje możemy wyciągnąć z przeszłości i teraźniejszości, aby odzyskać wizję i patrzeć szeroko w przyszłość? W trakcie 45-min webinaru Piotr Prokopowicz, doświadczony trener, psycholog i socjolog organizacji z University of Maryland , UJ i Freenovation, przedstawi cztery lekcje dotyczące komunikacji, motywacji oraz budowania zaangażowania przez liderów w czasach kryzysu.

    Webinar dla: team leaderów, managerów, dyrektorów, członków kadry kierowniczej.
    2. Elastyczne filary: Dlaczego warto budować kulturę innowacji przed pandemią, w trakcie i po
    Prowadzący: Seweryn Rudnicki | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji

    Kryzysy uruchamiają pokłady innowacyjności, prawda? W końcu, gdy musimy, znajdujemy sposoby, by zaadaptować się do nowych i ciągle zmieniających się warunków – w pracy czy w życiu osobistym. Zaraz, a gdyby tak mieć środowisko, które wspiera nas w tych wysiłkach? Takie, które pomaga bezpiecznie eksplorować różne możliwości, eksperymentować, uczyć się i bezpiecznie mylić. Które pomaga mierzyć się z niepewnością, dając stabilność, a jednocześnie możliwość łatwego dostosowania się do zmian. Takim środowiskiem jest właśnie organizacyjna kultura innowacji. Na tym webinarze dowiesz się, jak działa oraz jak ją świadomie budować i podtrzymywać. W kryzysie i po.

    Webinar dla: team leaderów, managerów, dla pracowników zespołów innowacji, R&D, kreatywnych, osób odpowiedzialnych w organizacji za kwestię People & Culture, dyrektorów, członków kadry kierowniczej.
    3. Rola autonomii w czasach kryzysu
    Prowadzący: Paweł Brodziński | Forma: stacjonarnie/online | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji

    W przeciągu ostatnich lat na popularności zyskały modele organizacyjne w szerszym stopniu wykorzystujące autonomię pracownika. Szczególnie tej popularyzacji przysłużyły się tzw. Turkusowe Organizacje. Jednak w popularnej percepcji w czasie kryzysu szukamy raczej zdecydowanego lidera, który powie nam co robić, niż opieramy się na autonomicznym działaniu jednostek. Jaka zatem jest rola autonomii w organizacji w czasach kryzysu? Czy jest to okres do którego progresywne organizacje – te budowane wokół autonomii pracownika – są nieprzystosowane?

    Webinar dla: team leaderów, dla managerów, dyrektorów członków kadry kierowniczej.
    4. Światy wirtualne i cyfrowe. Jak wykorzystać potencjał nowej technologii w miejscu pracy?
    Prowadzący: Krzysztof M. Maj | Forma: online | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji

    Powiedzieć, że praktycznie wszyscy mówią o nasilającej się tendencji do tworzenia światów i migrowania w ich realia w trakcie odpoczynku, byłoby niedopowiedzeniem ostatniego dziesięciolecia. Duże franczyzy rozrywkowe kupowane są za więcej pieniędzy niż przeznacza się rocznie na niejeden sektor zbrojeniowy, a w połowie 2020 roku spółką, która notowała najwyższą kapitalizację na polskiej giełdzie, był CD Projekt RED, studio mające wówczas w portfolio ledwie 4 gry komputerowe (dla porównania, Ubisoft, największe studio europejskie po CDP Red, miało ich wtedy ponad 90). No dobrze, ale co z tego, możemy zasadnie spytać? W webinarium spróbuję odpowiedzieć na to pytanie i pokazać: (1) co moim zdaniem sprawia, że w ogóle tak często wybieramy przebywanie w wirtualnym świecie ponad pracę; (2) co możemy zrobić, by zatrzeć granicę między tymi rzeczywistościami za pomocą innych narzędzi niż przereklamowana i coraz mniej skuteczna grywalizacja i (3) jak wreszcie sprawić, że nasi pracownicy w miejsce laybour wybiorą playbour. Z pożytkiem tak dla całego zespołu, jak i samych siebie.

    Webinar dla: team leaderów, managerów, pracowników zespołów innowacji i R&D, branży kreatywnej, dyrektorów, członków kadry kierowniczej.
    5. Czy gry wideo mogą pomóc w tworzeniu narzędzi wspierających rozwój kultury innowacji?
    Prowadzący: Krzysztof M. Maj | Forma: online | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji

    Myśląc o projektowaniu gier wideo, widzimy najczęściej przy pracy zespół grafików i programistów oraz producenta nadzorującego cały skomplikowany proces powstawania produktu. W swojej pracy ze studentami na warsztatach światotwórczych robię coś innego: staramy się myśleć o grze wideo nie jako rozgrywce, a jako o świecie opowieści, którego projekt wymaga koordynacji na wielu poziomach, przypominając raczej tworzenie spójnej identyfikacji wizualnej i równie spójnego storytellingu niż grywalnego software'u. Podczas webinaru chciałbym podzielić się tym doświadczeniem i poszukać wspólnie w tych doświadczeniach inspiracji do budowania więzi zespołowych w pracy zdalnej i hybrydowej z wykorzystaniem mniej typowych w marketingu i managemencie narzędzi (jak np. World Anvil, Incarnate i podobnych), stwarzających alternatywę dla mechanik grywalizacyjnych.

    Webinar dla: team leaderów, managerów, pracowników zespołów innowacji i R&D, branży kreatywnej, dyrektorów, członków kadry kierowniczej.
    6. Elastyczność, zaufanie, zaangażowanie i motywacja – 4 filary współpracy zespołowej
    Prowadzący: Marcin Zabrzański | Forma: online/stacjonarnie | Czas trwania: ustalany indywidualnie dla organizacji (45 min + 15 min sesji Q&A)

    Stoi przed Tobą trudne zadanie i zastanawiasz się jak mu podołać - terminy gonią, a Ty nie masz pomysłu nawet jak zacząć.
    Innym razem - pracujesz w swoim zespole, ale się kompletnie nie dogadujecie, a zdajesz sobie sprawę, że samemu czekającym Was zadaniom nie podołasz. Lub może pracujesz w świetnie zgranej grupie i zastanawiasz się co takiego
    sprawia, że wspólne działania sprawiają Wam tak dużo satysfakcji?

    Brzmi znajomo? Jeżeli tak, to ten webinar jest dla Ciebie.

    Zidentyfikujemy podczas niego cechy dobrze funkcjonujących zespołów, zastanowimy się czy i w jakim stopniu praca zdalna spowodowana trwającą pandemią zmieniła dynamikę pracy grupowej, a następnie omówimy 10 praktycznych wskazówek jak dobrze współpracować ze sobą nawzajem.

    Webinar dla: team leaderów, managerów, pracowników zespołów innowacji i R&D, branży kreatywnej.
    Szkolenia otwarte
    Szukasz kompleksowego programu rozwoju umiejętności przywódczych? Zapisz się na jedną z edycji Freenovation Academy: