Na to pytanie odpowiada trzecia edycja FRONT EDGE Innovation & Leadership Summit 2020 – konferencji o roli kultury organizacyjnej i innowacji, która odbędzie się 28-29 września 2020 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. 

Idea konferencji

FRONT EDGE skierowana jest do liderów, którzy chcą stworzyć innowacyjne zespoły i organizacje. Konferencja tworzy przestrzeń do dyskusji nad przywództwem, innowacjami, kulturą organizacji oraz punktem, gdzie te trzy pojęcia się przecinają. Przedstawia konkretne modele, narzędzia i praktyki pomagające w zbudowaniu klimatu wspierającego innowacyjność.

FRONT EDGE łączy doświadczenie biznesowe z najświeższymi wynikami ze świata nauki. Cała konferencja – zarówno dzień prelekcji, jak i warsztatów – oparte są na solidnych dowodach, pochodzących zarówno z najbardziej innowacyjnych firm i branż, jak i nowoczesnej wiedzy naukowej – stwierdza Piotr Prokopowicz, współzałożyciel Freenovation i organizator FRONT EDGE.

Edycja 2020

Tegoroczna edycja skupi się na działaniu w obliczu mniej i bardziej przewidywalnych zmian technologicznych i społecznych w przyszłości. W tym roku ważne będzie dla nas to, w jaki sposób liderzy mogą tworzyć zespoły i kultury odporne na szok przyszłości – wyjaśnia Justyna Pawlak-Mihułka, Dyrektor Programowy FRONT EDGE i współzałożycielka Freenovation. Grono gości specjalnych odzwierciedla ten kierunek: pojawi się Natalia Hatalska, analityczka trendów, która powołała instytut badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute, Jacek Dukaj, najczęściej nagradzany polski pisarz fantastyczny, oraz dr hab. Kazimierz Krzysztofek, prof. SWPS, zajmujący się zagadnieniami społeczeństwa informacyjnego, przemysłów kultury i wiedzy oraz teoriami zmian społecznych.

Motywami konferencji są Organizacja przyszłości, Przywództwo w innowacji, Kreatywność z maszyny oraz Cyberplemiona. Znajdą swoje odzwierciedlenie zarówno w ścieżkach warsztatowych, jak i w dniu prelekcji.

Partnerem strategicznym FRONT EDGE 2020 jest Ocado Technology, a w gronie Partnerów Głównych znajduje się Brown Brothers Harriman oraz RE:View.