Już niedługo 3 spotkanie z serii #śniadaniezFreenovation.

Temat: Bezpieczeństwo psychologiczne w zespołach zdalnych

Microsoft jako jedna z pierwszych globalnych firm technologicznych zarządził przejście na pracę zdalną w obliczu kryzysu COVID-19. Mark Zuckerberg ogłosił niedawno, że w przeciągu najbliższych kilku lat, połowa pracowników Facebooka pracować będzie z domu. Czy trend ten się utrzyma? Jeśli tak, jak wpłynie to na budowę zaufania w zespołach zdalnych i na tworzenie sprzyjającego innowacji klimatu bezpieczeństwa psychologicznego? Kolejne śniadanie Freenovation poświęcimy tematyce budowania bezpieczeństwa psychologicznego w zespołach, szczególnie w kontekście pracy zdalnej.

Śniadanie poprowadzi Piotrek Prokopowicz, naszym gościem specjalnym będzie Marcin Floryan ze Spotify.

Od ponad dwóch lat w Playback Tribe, 80-osobowy departament w Spotify, zainspirowany badaniami prof. Amy Edmondson, inwestuje w stworzenie warunków, w których wszyscy mogą czuć się bezpiecznie i mają do siebie zaufanie. Od marca, jak wiele firm na świecie, Spotify pracuje z domów. Marcin podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z tym jak utrzymywać i pogłębiać poczucie bezpieczeństwa w takich warunkach.

 

Gość specjalny: MARCIN FLORYAN

Marcin nie lubi opowiadać o sobie w trzeciej osobie, więc powie wprost:

Na styku technologii, pracy z ludźmi, oraz złożonych systemów organizacyjnych odnajduję swoją pasję. Uwielbiam korzystać z szerokiego wachlarza narzędzi, które staram się czerpać z bardzo różnych źródeł, a to wymaga ciągłego uczenia się. Zależy mi na tworzeniu przestrzeni, w której każdy może czuć się pewnie, swobodnie i w pełni realizować swój potencjał. Niektórzy powiedzą, że jestem liderem, a ja wtedy myślę o turkusie. Ciągle wydaje mi się, że potrafię jeszcze programować.

Obecnie odkrywam nowe wyzwania rozwijając departament budujący technologię do odtwarzania muzyki i wideo w firmie Spotify w Sztokholmie.

 

Moderacja: PIOTR PROKOPOWICZ
Psycholog i socjolog organizacji, doktor nauk humanistycznych, naukowiec-praktyk, doświadczony menedżer, trener i mówca. Badacz i Post-Doctoral Fellow w Culture Lab na University of Maryland, współzałożyciel i Chief Scientist we Freenovation. Od kilkunastu lat, podróżując po całym świecie, bada i wdraża systemy zarządzania, które pozwalają ludziom i organizacjom osiągać sukces. Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek oraz pasjonat zarządzania (także własnym życiem) opartego na dowodach